wtorek, 11 października 2011

Mroczne echa

Jeszcze nie przebrzmiały echa po wczorajszym burzliwym wieczorze autorskim w Dworku Białoprądnickim, a już chcielibyśmy zaprosić z Dawidem Kainem na blok grozy, który w najbliższy piątek, tj. 14.10.2011r. poprowadzimy w ramach rzeszowskiego konwentu Nawikon.
Oto rozpiska naszych prelekcji:
godz. 18.00
Chory, chorszy, trup – czyli motyw choroby w literaturze grozy
Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr
Śmierć i choroby towarzyszą nam od zawsze. O ile ta pierwsza jest mocno eksploatowana przez pisarzy, choroby traktowane są po macoszemu. Próba diagnozy takiego stanu rzeczy, połączona z konkursem. Przewidziano atrakcyjne nagrody.
godz. 19.00
Niedźwiedź mnie zjada – bizarro fiction vs horror eksperymentalny
Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr
Opowieść o nowych nurtach literackiego horroru, poparta przykładami z rodzimego podwórka („Bizarro dla początkujących”). Prezentacje, pokazy, ekwilibrystyka.
godz. 20.00
Ssij mała, ssij – rzecz niekoniecznie o wampirach
Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr
Literatura grozy daje szansę dowolnego kreowania różnego rodzaju potworów czy nieludzi. Tymczasem autorzy ciągle piszą o wilkołakach, zombie i krwiopijcach rożnej maści. Czy tak musi być? Czy istnieją twórcy horroru, którzy wyłamują się ze schematów i proponują coś zupełnie nowego?
godz. 21.00
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kyrcz Jr i Dawidem Kainem połączone z tajemniczym konkursem i nagrodami dla wytrwałych. 

Przy okazji zapraszamy do Empiku CH Galeria Graffica, gdzie w dniu 15.10.2011r. o godz. 12.00 odbędzie się nasze ogólnodostępne spotkanie autorskie, które poprowadzi Honorata Król. 

2 komentarze:

  1. Będziemy mocno się spinać, żeby tak było... Rzeszów jest ciekawym miastem, poprzedni Nawikon bardzo mi się podobał, więc sporo sobie obiecuję po tym wyjeździe :)

    OdpowiedzUsuń